Zo stond hij op Marktplaats.nl TE KOOP, terugdenkend aan mijn eerste brommer: Dat was hij. Bijna net zo verroest stond hij bij een boer in de schuur, die er al jaren niet meer op reed. De brommer van die boer overgenomen en hier en daar met een kwast verf het een en ander ontroest. Maar deze brommer had een probleem: hij wilde maar met moeite starten of zelfs helemaal niet. Omdat ik bijna 16 werd en met dat ding naar school wilde gaan, was dat probleem door mij niet op te lossen en ten lange leste maar verkocht aan een jongen bij mij in de buurt die meer verstand had van brommers. Hij plaatste een andere ontstekingsspoel en het probleem was opgelost, maar weg was weg.
Toen maar verder met een Sparta, gekregen van een oom. Rijden dat dat ding deed! Met mijn broer achterop naar school net zo lang tot hij vastliep en er iets anders moest komen. Wel met geforseerde luchtkoeling want dan kwam dat vastlopen niet meer voor. Het werd een tweedehandse DKW Hummel de luxe, deze brommer heb ik met veel plezier gereden tot er een scheurtje onder in het blok kwam en er niet tijdig de olie bijgevuld had, einde DKW. Na nog enkele Zundapp’s gereden te hebben overgestapt naar een auto.
Nu wat ouder ++50 zag ik hem staan op Marktplaats.nl en gedacht: Wat toen niet lukte, moet gaan we nog een keer proberen. Bod op gedaan en opgehaald.
Na de eerste vreugde kwam de schrik: Waar ben ik aan begonnen, hoe moet ik hier iets van maken. Deze brommer was niet comleet, miste een kettingkast, carberateurdeksel, verkeerde carberateur en ga zo maar door. Op Marktplaats.nl gevraagt naar een kettingkast. Met de reactie daarop heb ik heb er een , maar dezelfde persoon had ook een hele brommer te koop staan. De hele brommer maar gekocht en van twee halve brommers een hele gemaakt met nieuwe onderdelen. Velgen,spaken, uitlaat, stikkers, rubbers voor de voorvering en diverse kabels.
En toen aan de slag met demonteren.
|